fbpx

BİRE BİR SANA ÖZEL SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ

Sosyal Medya

Sosyal Medya Yönetimi ve Reklamcılığı Eğitimi

Sosyal Medya Eğitimi, bir hizmetin yada ürünün tanıtılması için sosyal medyanın kullanılmasıdır. E-Pazarlama ve dijital pazarlama terimleri akademik alanda hala domine kelimeler olsa da; sosyal medya pazarlaması; dijital pazarlama uzmanları ve araştırmacılar için gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir.

sosyal medya eğitimi
01
01
Marka Bilinirliğinizi Artırın

Sosyal Medyanın gücünüden sosyal medyayı etkin ve efektif kullanarak faydalanın.

02
02
Hedef Kitle

Hem reklam hem de yönetim konusunda hedef kitlenize uygun içerek üreterek, doğru hedef kitle ile çalışmayı öğrenin.

03
03
Sosyal Medya Araçları

Sosyal Medya Araçlarını keşfederek, kullanımınızı basitleştirmeyi öğrenin.

04
04
Raporlama ve Analiz

Yönetim ve Reklamcılık konusunda yaptığınız çalışmaları bir rapora dökmeyi ve bu raporu analiz etmeyi öğrenin.

EĞİTMENDEN ÖRNEK EĞİTİMLER

Sosyal Medya Eğitimi Nedir?

Sosyal Medya Eğitimi ile Yönetim ve Reklamcılık bütünleşik bir hale getirilir. Katılımcılar bir sosyal medya hesabının nasıl yönetilmesi gerektiğine dair farklı bir bakış açısı kazanır. Etkili ve efektif bir sosyal medya yönetimiyle; kaliteli ve gerçek takipçilerin nasıl kazanacağına ek olarak nasıl tutundurulacağına dair bilgiler verilir. Takipçi kazanımı, mutlak suretle takipçiyi elde tutmakla devam ettirilmelidir. Peki neler yapmalıyız? Diğerleri neler yapıyor? Diğerlerinin yapıp bizim yapmadığımız şeyler nedir? Diğerlerinden farklı neler yapabiliriz? Tam bu noktada Rakip Analizi yapılır.

İyi, efektif, sektörümüze ve kimliğimize uygun bir sosyal medya hesabının oluşturulmasıyla birlikte reklamcılık önem kazanır. Reklamla profillerimize ya da web sitemize gelen bir kullanıcı, aradığını bulabilmelidir. Biz, yeni bir reklamla karşılaştığımız bir markanın sosyal medya ya da web sitesinde ne görmek isteriz? Görmek istediğimiz şeyler, kendi hesaplarımızda var mı? Yoksa, başa dönmeliyiz. Varsa, hızımızı aldık; devam etmeliyiz.

Reklamcılık sürecinde, özellikle Müşteri Listeleri, Hedef Kitle, Yeniden Hedefleme, Facebook Pixel, Dönüşümler, Teklif Stratejileri, Olay Yöneticisi üzerinde durularak; sistematik ve sürdürülebilir bir reklamcılık sistemi inşa edilme süreci anlatılır.

Sosyal Medya Eğitimi Nerede Yapılır?

Sosyal Medya Eğitimi, Zoom üzerinden gerçekleştirilmektedir. Genellikle program yoğunluğumuza bağlı olarak birebir gerçekleşmektedir. Eğitiimi alacak kişinin bilgi seviyesi ölçülür ve kendisine özel bir şekilde eğitim programı özelleştirilir. Halihazırda bilgi sahibi olan kişilere, en baştan anlatılmadığı gibi; hiç bir fikri olmayan katılımcılara 0’dan anlatılmaktadır.

Sosyal Medya Eğitiminde Neler Var?

Eğitimin ilk gününde sosyal medyanın temellerini öğrenirsiniz. Etkili bir sosyal medya yönetimi nasıl olmalı?

Daha efektif bir sosyal medya yönetimi için kullanabileceğiniz araçlarla birlikte, organik ve kaliteli takipçi kazanımı için neler yapmanız gerektiği üzerinde çalışırız.

Rakiplerinizin, sosyal medyayı nasıl kullandıkları en az sizin nasıl kullandığınız kadar önemli. Onları analiz etmeli; farklılıklarınızı, benzerliklerinizi tespit etmeli ve üzerinde çalışmalarınızı yoğunlaştırmalısınız.

Sosyal Medya Reklamcılığında yok yok! Hesap kurulumları, Kataloglar, Facebook Pixel, Dönüşümler, Olay Yöneticisi ve çok daha fazlasıyla Sosyal Medya Reklamcılığına hakim seviyeye gelirsiniz.

Sosyal Medya Yönetiminizi ve Reklamcılığınızı, aktif kullandığınız diğer reklam kanallarıyla nasıl konuşturabileceğinizi öğreneceksiniz.

Örneğin, Google Analytics kullanarak hedef kitle belirleme konusunda yardım almak ya da diğer kanallardan gelen kullanıcılarınıza tekrar reklam gösterebilmek gibi.

SIK SORULAN SORULAR

Sosyal Medya Eğitimi, işletmesini sosyal medyaya taşıma kararı almış ama nereden başlayacağını bilmeyen ya da hali hazırda sosyal medya hesapları olan ancak bir türlü istediği seviyeye getiremeyenler,

Sosyal Medya Uzmanı olarak kariyer yapmak isteyen,

Hali hazırda ajanslarda ya da firmalarda ilgili alanlarda çalışan,

kişiler için uygundur.

Sosyal Medya Eğitimi, sosyal medya hesaplarıyla ilgilenecek vakti olmayan ya da sosyal medya yönetimi ve reklamcılığını gereksiz bulan kişiler için değildir.

DPEğitimi Sosyal Medya Eğitim programına göre değişmektedir. Genellikle birebir verilmesi, katılımcılar için daha efektif olduğu için birebir şekilde gerçekleştirilir.

Sosyal Medya Eğitimi, Dijital Pazarlama Uzmanı Mehmet Şimşek tarafından verilmektedir. 

Sosyal Medya Eğitimi, 2 gün toplamda 4 saat sürmektedir. 

Tüm eğitimlerde olduğu gibi Sosyal Medya Eğitimi’nde de Ömür Boyu Destek bulunmaktadır. Katılımcılar, eğitim sonrasında da takıldıkları yerleri her zaman sormaya devam ederler ve öğrenme süreçlerini pekiştirirler.

2 günlük bir eğitimle kimse uzman olamaz. 2 günün üstüne koyulacak tüm tecrübeler sizi uzmanlık seviyesine götürecek. Bu süeçte de yaşayacağınız tüm zorluk ve sorunlar da destekçiniz olmaya devam ediyoruz. Ömür Boyu Destek, bir anlamda eğitimin devam ettiği anlamına gelir. Katılımcılar mutlaka, eğitim sonrası çalışmalara devam etmelidir.

Eğitimi Alanlar

Ne Dediler?

Guided İstanbul Tours
Eğitimi aldıktan sonra, yurtdışı operasyonlarında yaşadığımız sorunlarda Mehmet Bey, her zaman yardımcı olmaya devam ediyor.
Guided İstanbul Tours
Erbilden
Sosyal medya Eğitimiyle, özellikle sosyal medya yönetimi ve reklamcılığı konusunda kendimizi geliştirerek; satışlarımızı artırmaya başladık.
Erbilden
Arda Erakman
Geçmişte ilgim olan bir alana tekrar yönelmek için bu eğitimi aldım ve bilmediğim bir çok şey öğrendim.
Arda Erakman
Azar Bayramov
Yazılıma olan ilgimden ötürü dijital pazarlamada öğrenmek istiyordum. Mehmet hocayla Askıda Eğitim kapsamındaki bir eğitim vasıtasıyla tanıştık ve eğitimini satın aldım.
Azar Bayramov
Yazılım Geliştirici
Sosyal Medya Eğitimi

SİZE ÖZEL FİYATLAR

Sosyal Medya Yönetimi ve Reklamcılığı eğitimi; kişiye özel uygulanır. Kişinin bilgi ve birikimine göre kaç saat eğitime ihtiyacı olduğu saptanır. Fiyatlar saatlik olarak verilir. Eğitim saatine göre toplam fiyat revize edilir.

TEMEL PAKET
TEMEL PAKET

400 TL

Saatlik

 • BİRE BİR EĞİTİM
 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Facebook Pixel Kurulumu
 • Hedef Kitle Oluştuma ve Benzer Hedef Kitle
 • Kampanya Stratejileri
 • Teklif Stratejileri
 • Raporlama ve Analiz
KANKA PAKET
KANKA PAKET

200 TL

Saatlik

 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Facebook Pixel Kurulumu
 • Hedef Kitle Oluştuma ve Benzer Hedef Kitle
 • Kampanya Stratejileri
 • Teklif Stratejileri
 • Raporlama ve Analiz
KURUMSAL
KURUMSAL

TEKLİF

Kurumsal Eğitim için Kurumsal Sosyal Medya Eğitimi sayfamızı ziyaret edin.

 • Sosyal Medya Yönetimi
 • Facebook Pixel Kurulumu
 • Hedef Kitle Oluştuma ve Benzer Hedef Kitle
 • Kampanya Stratejileri
 • Teklif Stratejileri
 • Raporlama ve Analiz

HALA SORU İŞARETİ Mİ VAR? SİZİ ARAYALIM!


  05061862424