fbpx
Wordpress

Bir Sitenin WordPress Olduğunu Nasıl Anlarız 2022

wordpress admin panel girişi

Bir sitenin wordpress olduğunu nasıl anlarız sorusunun cevabı oldukça basit. Bu sorunun cevabı için birkaç alternatif çözüm bulunmaktadır. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde hoşunuza çok mu gitti? Bu web sitesinin nasıl yapıldığını merak mı ediyorsunuz? Daha önce WordPress diye bir şey duydunuz. Acaba bu site WordPress mi?

WordPress eğitimi almak istiyorsanız doğru adrestesiniz! Uygun fiyatlara, bireysel wordpress eğitimi DPEğitimi’nde!

Admin Panelini Kontrol Edin

wordpress admin panel girişi

WordPress web sitelerinin admin url yolu /wp-admin şeklindedir. WordPress olup olmadığını merak ettiğiniz internet sitesinin sonuna /wp-admin eklediğinizde bir giriş ekranı sizi karşılıyorsa, bu site WordPress bir sitedir.

Ancak bazı web siteleri admin panel URL yollarını gizleyebilir ya da bu sayfaya erişimi bazı IP’lerle kısıtlayabilir. Bu sayfalara çeşitli nedenlerle, web sitesi WordPress olsa dahi ulaşamayabilirsiniz.

Üye Giriş Sayfasını Deneyin

Admin paneli dışında bir de WordPress sitelerde Üye Giriş sayfaları bulunmaktadır. Bu sayfaları genelde web sitesinin sonuna /wp-login.php ekleyerek bulabilirsiniz. Ancak admin panelde olduğu gibi bu sayfanın da URL’i değişmiş olabilir. Yine de bu sayfaya erişebilirseniz, bu web sitesi WordPress bir internet sitesi diyebilirsiniz.

Kaynak Kodlarını Kontrol Edin

Bir web sitesinin kaynak kodunu kontrol ederek, o sitenin WordPress olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kaynak Kodu Nasıl Kontrol Edilir?

Web sitesindeyken sağ tıklayıp sayfa kaynağını görüntüle seçiminden sonra, ilgili web sitesinin sayfa kaynağını görüntülersiniz. Burada CTRL ve F tuşlarına aynı anda basarak ilgili sayfada arama yapacağız.

CTRL + F kombinasyonunu uyguladıktan sonra; wordpress, wp-content, wp-includes terimlerini aratabilirsiniz. Bu terimlerin her biri farklıdır, ayrı ayrı aratınız.

Yazar

admin

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

05061862424